ALFA IN - výroba, poradenství, prodej a servis

Řezací portály řady PROFI

CNC01.1

Základní charakteristika

Řezací portály ALFATEC řady PROFI se sekčním typem odsávání jsou charakteristické velmi kvalitní, robustní konstrukcí. Způsob odsávání škodlivých zplodin je řešen pomocí speciálního sekčně odsávaného stolu (s 2 až 6 nezávislými sekcemi, dle velikosti stolu, vybavené pneumatickým otevíráním klapek) s velmi vysokou účinností odsávání. Stoly jsou připravené k napojení na filtrační a odsávací jednotku nebo výkonný ventilátor (na přání můžeme nabídnout).
Pohyby v osách XYZ jsou realizovány prostřednictvím 4 výkonných motorů se zpětnou vazbou, doplněných o planetové převodovky, v kombinaci s přesným lineárním vedením a (šikmými) hřebenovými převody. Celá konstrukce je navržena s důrazem na jednoduchou údržbu a snadnou, intuitivní obsluhu. Tyto řezací portály jsou primárně určeny pro dělení materiálu plasmovou technologií, ale lze ho doplnit například sadou pro dělení plamenem nebo přídavným zařízením pro práci s potrubím.
Systém je vybaven adaptivním řízením výšky hořáku nad materiálem (THC), aktivním během procesu pálení.

Nedílnou součásti těchto zařízení je bezpečné uchycení hořáku pomocí speciálního držáku, který zajistí ochranu hořáku vůči jeho mechanickému poškození
(například při vzpříčení páleného materiálu). Pomocí stavěcího šroubu lze korigovat úhlové natočení hořáku vůči dělenému materiálu.

Seznam základních typů řady PROFI

Typové označeníPopisZpůsob odsávání
CNC01.3Řezná plocha 1×2 m, max. zatížení 550 kg/m2 sekční, 2 sekce
CNC01.1Řezná plocha 1,5×3 m, max. zatížení 550 kg/m2sekční, 3 sekce
CNC01.7Řezná plocha 2×3 m, max. zatížení 550 kg/m2sekční, 3 sekce
CNC01.2Řezná plocha 2×4 m, max. zatížení 550 kg/m2sekční, 4 sekce
CNC01.4Řezná plocha 2×6 m, max. zatížení 550 kg/m2sekční, 6 sekcí
Základní typy řady PROFI
Soubory ke stažení